[:lt]KAS BAISIAU – NT BURBULAS AR RUSIJA?[:]

[:lt]Kilus šurmuliui dėl dizainerio Juozo Statkevičiaus pasisakymų apie Lietuvą, kur be viso kito jis piktinasi neva nuolatine „mus puola Rusija“ propaganda, žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovė „Mediaskopas“ pasidomėjo, kiek Rusijos grėsmės tema realiai įsitvirtinusi Lietuvos žiniasklaidoje. Per pastaruosius dvejus metus žiniasklaidoje užfiksuoti 5123 pranešimai, susiję su grėsme iš Rusijos. Daug tai ar mažai? Žinant, kad kitos lietuvius gąsdinančios temos yra finansinė krizė arba NT burbulas, galime palyginti ir pasakyti, kad finansinės krizės grėsmė žiniasklaidoje eskaluojama labiau – per tą patį laikotarpį publikuoti 6598 pranešimai, susiję su finansine krize Lietuvoje, o apie NT burbulą užfiksuoti tik 1322 pranešimai.

Analizuojant pamėnesiui, galima pastebėti, jog suaktyvėjus finansinės krizės temai, Rusijos grėsmė dažnai nustumiama į šoną. Galbūt tai rodo, jog tiesiog norime kažko bijoti, o ko – ne taip ir svarbu. Tiesiog, kad neprarastume savisaugos instinkto? Juolab, kai neseniai mokslininkai patvirtino, jog, pavyzdžiui, baimė vorams ir gyvatėms yra milijonų evoliucijos metų rezultatas: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/i-klausima-ar-voru-ir-gyvaciu-baime-yra-igimta-mokslininkai-atsake-gasdindami-kudikius-646-871422

Juozo Statkevičiaus sukeltas šurmulys buvo netikėtai užgesintas Rūtos Vanagaitės pareiškimų apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, parodė mūsų spalio mėnesio tendencijų analizė.

Mėnesio pabaigoje, kilus skandalui, R.Vanagaitė minėta 414-oje žiniasklaidos pranešimų, tuo tarpu J. Statkevičius – 188-iuose.

Jei ir Jūs norite turėti galimybę patikrinti Jus dominančias temas ir kitą informaciją žiniasklaidoje bei sekti tendencijas – iki metų pabaigos „Mediaskopas“ siūlo kasdien atsinaujinančius grafikus „Station“ platformoje vos už 30 EUR/mėn. Maloniai prašome kreiptis į mus adresu pardavimai@mediaskopas.lt arba tel. +370 673 29136, +370 5 2031344.[:]

Posted by | View Post | View Group